Od czego zacząć odchudzanie?

Witam, moim największym problemem jest duży brzuch. Ważę 77 kg przy wzroście 165 cm. Od czego powinnam zacząć odchudzanie by było skuteczne?

Najważniejsze jest uzmysłowienie sobie dlaczego chcę schudnąć! Bez celu i odpowiedniej motywacji daleko nie zajdziemy :)

Potem warto przyjrzeć się zawartości szafek kuchennych, barku czy lodówki - wyrzucić wszystkie produkty, które nas kuszą i mogą prowadzić do zwiększonej masy ciała...
Warto zrobić dietetyczny rachunek sumienia i spisać nasze nawyki żywieniowe, przyzwyczajenia czy ulubione formy spędzania wolnego czasu. Po spojrzeniu na tą listę - wykreślić wszystko co spowalnia nam drogę do celu i ... zacząć działać bez tych obciążeń i starych przyzwyczajeń :)

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik www.e-prolinea.pl

Witam,

Odchudzanie warto zacząć od zbadania podstawowych parametrów swojego organizmu i wykonanie morfologii krwi. Odpowiedniego zmotywowania się i siły w dążeniu do celu. Można spisać swój sposób odżywiania i udać się na poradę do dietetyka, aby przeanalizował nawyki żywieniowe. Być może nie będzie potrzeby układania diety, a jedynie zmodyfikowanie obecnych nawyków żywieniowych. Razem z dietą powinna iść aktywność fizyczna, tak więc wybiera się Pani na siłownie lub decyduje na inny rodzaj, regularnie uprawianej aktywności fizycznej. Powodzenia!

Najlepiej byłoby zacząć od odpowiedniego żywienia i ćwiczeń. Dlatego na początku najlepiej udać się do specjalistów, oni przeprowadzą wywiad i powiedzą jak ze sobą połączyć aktywność z żywieniem.