Opalanie po wycięciu znamiona na plecach

Witam. Miesiąc temu miałam wycięte znamię na plecach. Jak długo nie można opalać tego miejsca?

Witam,
nie napisała Pani jaka była "historia" tego znamienia ,sposób usunięcia zmiany i wynik histopatologiczny. Zakładam ,że usunięto zmianę chirurgicznie i założono szef/y/.
Przez 3 miesiące od zabiegu nie powinna Pani "opalać się" ani korzystać z sauny.