Opis badania kręgosłupa i lewostronna skolioza

Opis badania-lewostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego.Na poziomie L3-4niewielka lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego,zwężająca lewy zachyłek boczny zprzyleganiem do korzeniaL4 oraz lewy otwór międzykręgowy bez ucisku korzenia nerwuL3.Na poziomie L4-5niewielka lewoboczna wypuklina krążka bez ucisku nerwu.Na L5-S1pośrodkowa wypuklina krążka sięgająca do kanału kręgowego na głębokość5mm uciskająca worek oponowy.Wysoki sygnał wypukliny w obrazachT2 zależnych odpowiada pęknięciu pierścienia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.