Opis wyniku USG badania tarczycy

Tarczyca - wymiary płat prawy 50x18x20 mm obj ok 10 ml płat lewy 50x14x14 obj ok 5 ml, cieśń 2-4 mm. Echogeniczność miąższu tarczycy dyskretnie obniżona z nielicznymi delikatnymi hyperechogennymi pasemkami zwłóknień w prawym płacie w dolnym biegunie niewielki obszar 6x4x3 mm wyższego echa nieregularnego kształtu - większe zwłóknienie ? Unaczynienie dyskretnie niższe. Co oznacza ten wynik usg tarczycy ??

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania większej ilości informacji medycznych nie można się wypowiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.