Opryszczka wargowa w 15. tygodniu ciąży

Dzień dobry. Jestem w 15 tygodniu ciąży, drugi raz w tym trymestrze przechodzę opryszczkę wargową. Za pierwszym razem przez 5 dni brałam doustnie Heviran. 3 dni temu pojawiła się znów opryszczka, juz zanika, ale martwi mnie to, że od kilku dni oczuwam pieczenie w okolicach intymnych i bardzo boję się, że przeniosłam sobie opryszczkę na narządy płciowe. Od wczoraj zażywam znów Heviran. Czy jeśli przeniosłam opryszczkę, to Heviran zatrzyma jej objawy i nie pojawi się owrzodzenie narządów?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Piotr Pilarski

Nie muszą to być objawy infekcji HPV. Heviran powinien zapobiec rozwojowi infekcji.

Pozdrawiam.