Osłabienie mięśnia czworogłowego i wynik USG stawu

W badaniu stwierdzono osłabienie mięsnia czworoglowego,lateralizacje rzepki oraz niewydolnosc wiezadla rzepkowo udowego przysrodkowego.W usg stwierdzono znaczny przerost blony maziowej zachylkow kolana oraz niewydolnosc troczkow przysrodkowych rzepki w badaniu dynamicznym. Mam wykonywac cwiczenia izometryczne miesni czworoglowych, krioterapie oraz pole magnetyczne plus CPR i morfologia, RTG osiowe rzepki w projekcji Merchanta. Czy może obyć się bez operacji?

Aleksander Ropielewski

Przy właściwej rehabilitacji jest na to duża szansa. Ewentualnie w przypadku znacznego przerostu błony maziowej może wymagać ona shavingu podczas artroskopii.