Osłabienie przy ćwiczeniach fizycznych

Witam. Mam 20 lat ważę 75 kg. Mój problem polega na tym że gdy wykonuję ćwiczenia (pompki brzuszki przysiady) to czasem jest dobrze a czasem źle. Chodzi o to że czasem naprawdę jestem taki słaby że nie mogę wykonać ćwiczenia i nie wiem od czego to zależy. Tracę siły. Nie wiem czy coś powinienem zacząć jeść, a może czegoś zaprzestać? może jakieś witaminy? Proszę o pomoc, z góry dziękuję

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę udać się do lekarza POZ w celu wykonania podstawowych badań i znalezienia przyczyny osłabienia, u dietetyka nalezy wykonać analizę składu ciała i sposobu żywienia aby okreslić czy sa możliwe jakies niedobory i ustalić właściwy sposób żywienia. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Osłabienie przy ćwiczeniach może być spowodowane złą dietą oraz przemęczeniem, przeforsowaniem mięśni. Dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników odzywczych. Powinna być odpowiednia ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Jadłospis powinien pokrywać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Obliczy Pan swoje BMR oraz AMR( kalkulatory dostępne w internecie) oraz kaloryczność posiłków w ciągu dnia. Musi Pan zjadać więcej niż wskazuje BMR a w celu utrzymania wagi tyle ile wskazuje AMR. Posiłki powinny być zjadane na około 2h przed treningiem. Proszę również się nie przemęczać i pamiętać o tym że mięśnie potrzebują czasu na regenerację.
Jeżeli potrzebowałby Pan pomocy w analizie diety lub ułożeniu indywidualnego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk