Ospa i kaszel u dziecka

Witam. półtorej roczna córka ma ospę od dwóch dni. do tego zaczęła mocno kaszleć..ma napady kaszlu tez w nocy..ma niewielką temperaturę..zastanawiam się nad zabraniem jej do lekarza w celu osłuchania, ale czy może dziecko w razie czego brac antybiotyk na zapalenie oskrzeli podczas ospy?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie sądzę aby w tym wypadku antybiotyk był konieczny. Ospa to choroba wirusowa.

Pozdrawiam.