Palce u nogi: dlaczego są większe ?

Mam 16 lat i bardzo przeszkadzają mi dwa palce, które są koło tego, który powinien być największy. Są dłuższe i przez to, gdy kupuję buty, choć pasują, to palce odstają i robi się taki garbek, co wygląda jakbym miała za małe buty. Dlaczego takie są?
16 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Niekiedy dochodzi do nieprawidłowego rozrostu paliczków lub jest to wada uwarunkowana genetycznie.
Zawsze może Pani zgłosić się do ortopedy w celu korekcji palców.
Z poważaniem