Pieczenie głowy, wypadanie włosów i owłosienie twarzy

Jestem załamana zaczęło się od wypadania włosów rok temu silne pieczenie głowy wizyty u różnych dermatologów którzy nawet nie spojrzeli na moją głowę a przepisywali mi różne wcierki w końcu trafiłam na dermatolog która obejrzała moją głowę i przepisała mi belosalic na początku byłam zadowolona bo skóra już tak nie piekła ale pojawiło się owłosienie na twarzy jestem w silnej depresji nie wiem co robić ciągle płaczę

Owłosienie na twarzy sugeruje zaburzenia endokrynologiczne, wskazana wizyta u endokrynologa. Sądzę też, że ma pani depresję. Proszę zacząć od lekarza rodzinnego, zbadac poziomy hormonów tarczycy oraz płciowych- część badań jest płatna . I rozpocząć leczenie p-depresyjne i diagnostykę u pani lekarza rodzinnego. Pozdrawiam i powodzenia. AS

Dzień dobry!

Postawienie właściwej diagnozy i wybór odpowiedniego leczenia często trwa i wymaga podejmowania dalszych prób. Proszę się nie poddawać i kontynuować leczenie dermatologiczne. Owłosienie na twarzy może cofnąć się samoistnie po zmianie leków lub można usunąć je dzięki zabiegom kosmetycznym. Polecam wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego (psychiatra, psycholog) i podjęcie terapii, jako formy wsparcia w radzeniu sobie z chorobą, poprawie nastroju i samooceny - leczeniu stanu depresyjnego.

Pozdrawiam!