Podkolanówki uciskowe przy zakrzepowym zapaleniu żył

Jak długo należy nosić podkolanówki uciskowe w przypadku zakrzepowego zapalenia żył? jaką siłe nacisku wybrać stopien 1 , 2 czy 3 bardzo prosze o szybką odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku najlepiej wybrać podkolanówki uciskowe o klasie ucisku II. Chory powienien nosić podkolanówke lub pończochę uciskową przez cały dzień z przerwą na noc. Czas stosowanie zależy od postępu choroby.