Podwyższone pH pochwy u 55-letniej kobiety

Jestem w okresie menopauzy -55 lat.Od 4 m-cy ,mam permanentnie, znacznie podwyższone ph pochwy ,bez żadnych objawów. Ostatnia cyt Listopad 2014-lekarz nie dzwonił ,uznaję więc,ze cyt jest prawidłowa. Suplementuję się już trzy m-ce Lacibios femina,bez żadnej poprawy,na wszelkie leki dopochwowe jestem uczulona.Dodam ,ze 3 razy w tyg ,uczęszczam na basen.Mam już kompletną obsesję na tym punkcie.Proszę o jakiekolwiek sugestie z Państwa strony.Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma Pani objawów, to nie ma potrzeby leczenia. Jeżeli jest to jednak dla Pani istotny problem to proszę skontaktować się z ginekologiem. Na pewno chodzenie na basen nie sprzyja utrzymaniu flory fizjologicznej pochwy, która odpowiada za jej pH.