Podwyższony PCT po artroskopii kolana

Witam.Co oznacza PCT 2,4%. Przeszlem zabieg artroskopii kolana w miesiacu marcu oraz koronografie w miesiacu maju.Mam 72 lata.Jakie powinieniem zrobic dodatkowe badania i co moze oznaczac moj powyzszony poziom tego wyniku.Dziekuje i pozdrawiam.

Prokalcytonina jest markerem stanu zapalnego lub infekcji. Nie jest to specyficzny wskaźnik, gdzie konkretnie toczy się proces zapalny, ale w związku z koronarografią, którą Pan przeszedł w maju, szukałbym najpierw w tym kierunku. Proszę się udać dl lekarza POZ i z nim skonsultować wynik i stan Pana zdrowia.