Polipowate fragmeny endometrium o cechach dshormonozy

witam serdecznie proszę o wyjaśnienie mam 47 lat oto wynik mojego badania:metrorrhagia,excochleatio cavi uteri-polipowate frag.endometrium o cechach dshormonozy,częściowo o cechach z zaburzonej,przedłużonej proliferacji,częściowo wydzielnicze.endometrium częściowo hyperplastyczne,ogniskowo na pograniczu rozrostu prostego.Cytologia II grupa .Moje pytanie to czy ja będę musiała brać jakieś leki i co z tym dalej robić? nadmieniam że mój cykl jest totalnie zaburzony(plamienia,krwawienia itd)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza ginekologa. Na podstawie aktualnego obrazu klinicznego zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.