Porażenie mózgowe a wtórne porażenie mózgowe

Witam. Czy czymś się różni porażenie mózgowe od wtórnego porażenia mózgowego? To znaczy zachowanie czy postrzeganie świata itd.

Najczęściej tego terminu używa się do określenia wrodzonego dziecięcego porazęnia mózgowego, często po uszkodzeniu wewnątrzmacicznym czy okoloporodowym
Liczne czynniki mogą spowodować uszkodzenie mózgu na przestrzeni całego zycia
Do pełnej kosultacji i omówienia

Pozdrawiam