Poszerzenie wnęk płucnych a przeciwwskazania do pracy

Czy poszerzenie wnęk płucnych to coś poważnego? i czy po zdiagnozowaniu tego lekarz medycyny pracy może wystawić negatywną opinię w sprawie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki, nieprawidłowy, obraz radiologiczny rodzi podejrzenie sarkoidozy i kwalifikuje do dalszych badań diagnostycznych już w warunkach szpitalnych. Materiałem do badań są zazwyczaj węzły chłonne okolicy szyjnej lub nadobojczykowej.

Lek. PaweĹ Baljon

Trudno dać odpowiedź na Pani pytanie. Najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę takiego obrazu radiologicznego