Prawidłowa waga przy 161 cm wzrostu

Ważę 59 kg, mam 161 cm wzrostu i 12 lat. 13 lat skończę w lipcu. Mam wątpliwości, bo wszyscy mówią wow i że powinnam schudnąć. Niby tam się trochę odchudzam, ale nie wiem jak i czy muszę?!
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI odniesione do siatki centylowej odpowiada 90 centylowi, od którego rozpoznaje się nadwagę.
Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, czy masz nadwagę, czy nie jedynie poprzez wyliczenie tego wskaźnika.
Na zwiększenie masy ciała może wpłynąć także: skłonność do obrzęków, rozwinięta tkanka mięśniowa, czy budowa ciała.
Najlepiej więc, jeśli Twoje wątpliwości rozwieje lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie martw się na zapas.
Wykorzystaj czas wiosny i ruszaj się więcej!.

Pozdrawiam