Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 160 cm?

Witam. Mam 160 cm wzrostu i ważę 49 kilo. Czuję się grubo i nie jestem pewna czy to odpowiednia dla mnie waga? Jeśli mam schudnąć, to jaką dietę stosować?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI jest prawidłowe, również w odniesieniu do siatek centylowych, za pomocą których sprawdza się, czy masa ciała jest w normie. Twoja masa ciała jest niska, więc nie powinnaś się nią martwić i odchudzać. Jeśli czujesz się, tak jak opisujesz porozmawiaj z rodzicami lub poproś wychowawcę lub kogoś zaufanego w tej sprawie.

Pozdrawiam