Problem u partnera - czy ja również powinnam poddać się leczeniu?

Witam serdecznie! Mam na imię Paula. Dokładnie tydzień temu z partnerem uprawialiśmy seks oralny. A wczoraj normalny seks. Ja miałam opryszczkę wargową. Partner od wczoraj skarży się na ból przy oddawaniu moczu oraz swędzenie. Czytałam, że to może być Chlamydioza. Czy to może spowodowane moją opryszczką? Do jakiego lekarza powinien partner się zgłosić? Rodzinnego, pierwszego kontaktu, czy urologa? Czy ja również powinna podjąć leczenie? Czy ten sam lekarz może przepisać leki dla partnera jak i dla mnie? Zaznaczę, że ja nie mam żadnych objawów. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji objawy mogą sugerować zapalenie cewki moczowej i/lub prącia. Czynnik chorobotwórczy w tej chwili jest trudny do określenia, ale postawienie rozpoznania będzie możliwe po badaniu dermatologicznym i badaniach mikrobiologicznych.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem, w zależności od rozpoznania może być konieczne przeprowadzenie badania i wdrożenie leczenia także u Pani. Optymalnym rozwiązaniem byłaby wspólna wizyta.

Redakcja abcZdrowie.pl