Problem ze wzwodem, a raczej jego brak – co robić?

Witam, mam 27 lat i już doświadczam problemów ze wzwodem. Problem pojawia się podczas próby zbliżenia z dziewczyną. Od dłuższego czasu zaniknął poranny wzwód, naprawdę rzadko, kiedy on jest. Jestem zdruzgotany. Ona bardzo się stara, natomiast ze mną jest totalna klapa. Zakupiłem Vitasteron na poprawę naszego życia intymnego, niestety nie miałem okazji nawet tego wypróbować (zużyłem jedną tabletkę, ale i niepotrzebnie). Proszę o pomoc. Pozdrawiam, annomous

Witam,
dla podjęcia skutecznego leczenia problemów ze wzwodem konieczne jest w pierwszej kolejności określenie możliwych przyczyn zaburzenia.
Często, zwłaszcza w przypadku nagłego obniżenia jakości wzwodu bądź jego zupełnego ustąpienia, winę ponoszą czynniki natury psychicznej. Obecność stresu, trudna sytuacja osobista czy szczególnie silne emocje mogą skutecznie uniemożliwić osiągnięcie erekcji. W takim wypadku, powrót do właściwej kondycji psychicznej powoduje najczęściej samoistne ustąpienie problemów ze wzwodem.
Wśród możliwych przyczyn organicznych dość powszechnie powodują ten problem, ogólne przemęczenie, nieregularny tryb życia, niewłaściwe nawyki żywieniowe, a także nałogowe stosowanie używek.
Eliminacja tych czynników również powinna przywrócić właściwe funkcje seksualne.
Oczywiście, dodatkowo na występowanie erekcji wpływa obawa o powodzenie współżycia i satysfakcję partnerki, co potęguje utrudniający współżycie stres.
Stosowanie suplementów ma charakter pomocniczy i nie powinno zastępować działań zmierzających do przyczynowego leczenia impotencji.
W przypadku, gdyby objawy nie ustąpiły samoistnie, konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem, a w przypadku psychogennego charakteru zaburzeń - porada psychologa.
Pozdrawiam