Prośba o pomoc w interpretacji TK głowy
Witam, Mam prośbę,czy pomogli mnie by Państwo zinterpretować wynik TK GŁOWY,ponieważ troszkę się niepokoje. Tk głowy/kobieta lat 22. W warstwie korowej i na granicy korowo-podkorowej lewego płata skroniowego obszar malacyjny pourazowy o maksymalnym przekroju 15mm×25mm. Pozostałe struktury mozgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy,nieposzerzony,symetryczny. Przestrzenie płynowe przymózgowe odcinkowo poszerzone przy lewym placie skroniowym. Przewody słuchowe wewnętrzne nieposzerzone,symetrycz

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wynik badania TK głowy, wskazuje, że w lewym płacie skroniowym znajduje się ognisko bez czynnej tkanki nerwowej, która została zniszczona wskutek urazu. Obecność takiego ogniska może dawać objawy kliniczne, może jednak pozostać bezobjawowe. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym, który zinterpretuje wynik TK w odniesieniu do dolegliwości, stanu klinicznego. Pozdrawiam.