Proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej w prolekcji p-a. Czy mam powody do zmartwienia?

Uwidoczniony miąższ płucny bez ewidentnych zmian ogniskowych. Spłaszczenie zarysu lewej kopuły przepony i niewielkie spłycenie lewego kąta p-ż - najpewniej przez zrosty. Wyżej ustawiona prawa kopuła przepony. Sylwetka serca i pień naczyniowy w normie. Dodam, iż przeszłam ostre wysiękowe zapalenie opłucnej w 2006 roku. Mam 28 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Alicja
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

niestety nie możemy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Aby dokonać interpretacji wyników, lekarz musi zebrać dokładny wywiad i zbadać pacjenta fizykalnie.

Doradzamy udanie się z wynikami badań do lekarza, który zlecił ich wykonanie.