Przecier owocowy w diecie 4-miesiecznego dziecka

czy można dać dziecku przecieru owocowego? 4 miesięcy ma dziecko

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli karmi Pani piersią, wprowadzanie produktów stałych jest zalecane wg WHO po ukończeniu 6 miesiąca życia dziecka. Jeśli natomiast dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, to jak najbardziej wskazane jest rozszerzanie diety, w tym o przeciery owocowe. Należy zacząć od przecierów z jednego gatunku owocu lub warzywa, by w razie czego móc łatwo zidentyfikować czynnik alergizujący w diecie dziecka.

u dziecka karmionego sztucznie rozszerzanie diety następuje po 4 miesiącu poprzez stopniowe wprowadzanie poszczególnych produktów. Nie wiem jakie owoce ma Pani na mysli. Z całą pewnością należy unikać silnych alergenów np malin, truskawek, cytrusów. Rozszerzanie diety warto skonsultowac z pediatrą dziecka