Dieta dziecka karmionego sztucznie po 4 miesiącu życia

czytalam ze diete dziecka karmionego sztusznie po 4 miesiącu zycia zaczyna sie rozszerzac w ten sposób: 4 razy mleko, raz marchewka gotowana, raz jabluszko starte.. jak w takim razie wprowadzic stopniowo w jadlospis kaszki i kleiki?? czy dajac dziecku takie posilki moge w ten sam dzien podac jeszcze odrobinę kaszki rozcienczonej na mleku modyfikowanym? jak wogule rozszerzac diete dziecka karmionego sztucznie po czwartym miesiącu zycia?? co i jak podawac?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Maluchy karmione butelką od piątego miesiąca życia mogą zacząć poznawać smak zupek warzywnych, przecierów owocowych i kaszek. Oprócz tego czas na zmianę mleka. Mleko początkowe należy zastąpić mlekiem następnym, które jest dostosowane do potrzeb starszego brzdąca.

Pamiętajmy, by pokarmy stałe wprowadzać powoli, obserwując możliwe objawy nietolerancji i alergii (wysypka, wzdęcia, rozdrażnienie, kłopoty ze snem).