Przez jaki czas podczas przyjmowania antybiotyku należy stosować preparaty osłonowe?

Przez jaki czas podczas przyjmowania antybiotyku należy stosować preparaty osłonowe? i czy to prawda,że po otwarciu należy je przechowywać w lodówce?

Magdalena Mroczek

Przez cały okres brania antybiotyku i zakończyć kilka-kilkanaście dni po zakończeniu brania antybiotyku. Najlepiej przechowywać jest w lodówce, jeśli nie ma takiej możliwości należy powiedzieć o tym farmaceucie i on pomoże dobrać preparat.

Probiotyki należy przyjmować w trakcie całej kuracji antybiotykiem, ewentualnie jeszcze przez kilka dni po leczeniu. Większość z tych preparatów nalezy przechowywac w lodówce ale są tez takie, które mogą byc przechowywane w temperaturze pokojowej i jest to zawsze zaznaczone na opakowaniu.