Przy jakim stopniu niewydolności nerek wprowadza sie dializy?

Ponieważ u mojego syna pogarszająca sie niewydolność nerek jest nieunikniona to przy jakim stopniu niewydolności nerek wprowadza sie dializy? Czytałam ostatnio o przeszczepach wyprzedzających, czy u małego dziecka jest możliwe dokonanie przeszczepu wyprzedzajacego? jaki specjalista o tym decyduje? jakie są potrzebne badania bym mogła sprawdzić czy ja jako matka mogę być dawcą nerki? gdzie się udać? czy są jakieś kliniki specjalizujące sie w tej dzieninie?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak sa i konieczna jest wizyta u lekarza nefrologa dziecięcego i transplantologa. Jako matka jest bardzo małe prawdopodobieństwo aby moc zostać dawca u swojego dziecka, aczkolwiek być moze jest możliwość przeszczepu krzyżowego.