Przyczyna bólu pod lewym żebrem

Mojego chłopaka coś bardzo od kilku dni boli pod lewym żebrem. Nie wymiotuje, nie ma też biegunki. Co może być przyczyną ?

Witam! Opisane objawy nie są swoiste i mogą wiązać się z doznaniem bezpośredniego urazu lub schorzeniami takich narządów jak serca, trzustka czy żołądek. Proszę zgłosić się do lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.