Przyścienny przerost błony śluzowej ściany bocznej zatoki szczękowej prawej

Witam, proszę o interpretację wyniku rtg:przyścienny przerost błony śluzowej ściany bocznej zatoki szczękowej prawej. przerost błony śluzowej małżowin nosa.przymglenie zatok czołowych po stronie lewej-obrzęk błony śluzowej zapalny.zatoki oboczne nosa powietrzne. czy to normalne zapalenie czy może spowodowane zębem.dodam że mam wyleczone zęby

Witam.
Moze to byc efekt swiezo przebytej infekcji lub alergii. Bez wgladu w zdjecie nie jestem w stanie powiedziec czy jest jakas przyczyna zebopochodna.
Na wszelki wypadek moze Pani skonsultowac zdjecie rtg ze swoim stomatologiem.
Pozdrawiam