Przyspieszone bicie serca i nerwica lękowa

Dobry wieczór,ostatnio wieczorami siedząc przy laptopie mam dziwne odczucia w okolicy serca mianowicie praktycznie codziennie,raz dziennie wieczorami serce na 2-4 sec dziwnie pracuje.mianowicie strasznie przyspieszy wrecz drży kończy sie to przyspieszonym biciem serca.generalnie mam podejrzenie o nerwicę lękową.czasami normalnie funkcjonuję a czasami czuje że cały w środku chodzę i mam straszny mętlik w głowie.jakieś porady?do jakich lekaży się zgłosić?jakieś podejrzenia

Dzień dobry!

Należy wykonać badania w kierunku wykluczenia zaburzeń i chorób kardiologicznych. Jeśli ich wyniki nie wskażą nieprawidłowości, należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem i podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!

Dobry wieczór,
Objawy jakie Pan opisuje mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych, jeśli wykluczona zostanie choroba serca. Proponuję w pierwszej kolejności wykonać badanie kardiologiczne, natomiast jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości skonsultować się z psychologiem/psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie.