Pseudomonas Aeruginosa i Staphylococcus Aureus

Od paru lat męczę się z zapaleniami ucha (średnio co 2 lata). Tym razem wymaz wykazał Pseudomonas Aeruginosa i Staphylococcus Aureus. Antybiogram wykazał wrażliwość gronkowca na: cefuroksym, gentamycynę, tetracyklinę, trimetoprim/sulfametoksazol. Pałeczka wrażliwa na: meropenem, gentamycynę, cyprofloksacynę, tetracyklinę (sic!). Dostałem tetracyklinę i gentamycynę, bo oba działają jednocześnie na obie bakterie. Ale czy to możliwe, że tetracyklina działa na Pseudomonas? Brzmi jak niedorzeczność.

Masz stare,przewlekłe od dzieciństwa zapalenie ucha środkowego. Ucho te rozległy narząd leżący w pobliżu opon mózgowo rdzeniowych na podstawie mózgu. Jeżeli chcesz żyć, to szybko weź się za siebie.