Rozmowa to podstawa

Witam, mam 22 lata, całkiem niedawno poznałam chłopaka, umówiliśmy się na spotkanie, na które ja nie poszłam, ponieważ w moim odczuciu to spotkanie wcale się nie miało odbyć (nie było do końca wiadomo gdzie), jednak gdy w końcu udało nam się spotkać, było super, ja osobiście bardzo dobrze się bawiłam, on chyba też. Pisaliśmy później smsy itp. i wszystko było ok. Gdy zaproponował następne spotkanie, ja się zgodziłam, a on mi napisał, że jednak nie (musimy przełożyć) i zero kontaktu. Nie rozumiem, po co proponuje spotkanie, jak nie chce się spotkać? A pisze mi to w taki sposób, żebym ja się sama tego domyśliła.....porażka... mogę chyba zaryzykować stwierdzenie, że powinnien udać się do specjalisty.....?? Jakie mogą być powody takiego zachowania?? Czy może np. to jakaś forma odwetu?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Myślę, że takie zachowanie o niczym złym jeszcze nie świadczy. Różne mogą być przecież powody braku kontaktu ze strony Pani przyjaciela. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rozmowa - nie zastąpi jej wysyłanie smsów, lepiej zadzwonić. Krótka pogawędka i zapytanie, co jest powodem jego milczenia, pozwoli Pani rozeznać się w sytuacji i nie martwić się niepotrzebnie.

Pozdrawiam