Schudnąć! Raz, wolno i na stałe!

Witam, prosiłabym o jakieś dobre rady na temat utraty wagi. Mam 18 lat, ważę 52 kg- 51kg przy wzroście 160. Moje BMI to coś troszkę ponad 20. Wiem, że przesadzam, ale źle się czuję w swoim ciele. Chciałabym zrzucić około 5 kg- 6 kg. Tak nawiasem pisząc, to ważyłam 50 kg około 4 miesiące temu, ale przytyłam i widać efekty na twarzy, rękach, udach i przede wszystkim BRZUCHU, który wygląda jak balon. Proszę o radę, dlatego, że nie chce mieć później problemów ze zdrowiem i efektem jojo. Nie spieszy mi się, tylko chciałabym RAZ, WOLNO I NA STAŁE :D! Mam nadzieję, że ktoś poradzi mi jakieś ćwiczenia i małą dietę. Dziękuje z góry i pozdrawiam :)) Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że choruje na niedoczynność tarczycy i codziennie biorę lek. Wcześniej próbowałam się odchudzić i czasami mi się udało 1 kg zrzucić góra 2. Ale nie wiem, raz przytyję, później schudnę i znów przytyje.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa (25-50 centyl).
Zdecydowanie nie musisz i nie powinnaś się odchudzać.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Regularne treningi "podkręcą metabolizm" i zapobiegną tyciu.
Gorąco polecam Ci zajęcia aerobiku.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam