Sino-czerwone kropki składające się na wielką plamę po drapaniu

Witam, od dłuższego czasu gdy mocno drapię się w jednym miejscu (np. po ukąszeniu komara) obok pojawiają mi się sino czerwone kropeczki składające się na jedną wielką plamę. Znikają one po kilku dniach i nie pojawiają się zawsze, jednak często. Co to może byc, czy to coś groźnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy zaprzestać rozdrapywania miejsca po ukąszeniu owada. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.