Skręcenie stawu skokowego i ból

Witam 12 dni temu skręciłem i naderwałem staw skokowy, lekarz przepisał mi 10 zastrzyków przeciwzakrzepowych, i miałem je brać, a po 10 dniach miałem się zgłosić do lekarza rejonowego, ten powiedział mi żebym zdjął w domu gips i w ciepłej wodzie z mydłem powoli ruszał, robię tak ale trochę boli czy to normalne ?? Jestem sportowcem i nie mogę pozwolić sobię na jakieś problemy po leczeniu

Magdalena StusiĹska

Naderwany staw skokowy powinien być unieruchomiony przez conajmniej 6 tygodni, chyba że ortopeda zalecił inaczej, więc lepiej nie zdejmować gipsu. Początkowo może pojawić sie ból ale powinien stopniowo ustępować.