Skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego

Prosze o interp badania odc kreg ledzwiowego Skrzywienie kregosłupoa ledzwiowego wypukłosc w strone lewą z prawostronna rotacją kregówZniesienie fiziologicznej lordozy kregosłupa ledzwiowego Zwezenie krążka miedzy kregowego L5\S1Ostrofity przy przednich i bocznych krawedziach trzonów kregów ledzwiowych Wniosek scoliosis et spondyloarthrosis lumbalis DISCOPATHIA L5/S1 CZY JEST BARDZO POWAZNE?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis choroby oraz wstępna diagnoza sugeruje występowanie w tym przypadku zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Postępowanie nierzadko uzależnione jest od faktu występowania dolegliwości bólowych lub deficytów neurologicznych związanych z w/w zmianami. Warto udać się na konsultację do neurochirurga lub rehabilitanta.