Skupienie u 18-miesięcznego dziecka

Witam.Moje pytanie dotyczy zabaw z 18 miesięczną córką.Otóż gdy chce się w coś pobawić z córką ona nie potrafi zbyt długo się na czymś skupić.Gdy czytam jej książeczkę nie słucha tylko mi ją wyrywa,albo przekłada kartki zanim przeczytam.Podczas wrzucania klocków do wiadereczka wrzuci dwa lub trzy a resztą rzuca albo odchodzi i robi coś innego.Nie potrafi się na niczym skupić.Nie wiem w jaki sposób zachęcać Oliwkę do zabawy.Przyznam że zniechęca mnie to czasami do zabawy z nią.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności warto udać się na wizytę do specjalisty pediatry, który oceni czy zachowanie dziecka nie ma podłoża chorobowego. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

skupienie dziecka wykształca sie z wiekiem, na tym etapie dziecko poszukuje jeszcze tego co go interesuje. proszę się nie zniechęcać, córka powinna nauczyć się wytrwałości także od Pani. Warto wymyślić aktywności, które na początek nie wymagają długiego skupienia i stopniowo wydłużac czas zabawy. Pozdrawiam