Skurcz w klatce piersiowej

Mam coraz częściej skurcze w klatce piersiowej tak jak by mi ściągało skórę na mostku i to nie po jakimś wysiłku tyko nawet podczas siedzenia a ostatnio też zauważyłem podobne skurcze pod lewą stopą zaraz za palcami stopy i wtedy jak wstaję to noga mnie boli i kuleję ale po przejściu kilku metrów to przechodzi, mam 51 lat.
51 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety Pana opis nie jest na tyle specyficzny, by móc przypuszczać co jest przyczyną Pana dolegliwości. Konieczna jest zatem wizyta u lekarza rodzinnego, który uszczegółowi wywiad a następnie zleci podstawowe badania w tym EKG. Ze względu na podobne objawy występujące w kończynie dolnej możliwa jest przyczya neurologiczna. Tak jak jednak już wcześniej wspomniałam wskazana jest bezpośrednia konsultacja lekarska.
Pozdrawiam.