Środki na uśmierzenie bólu po oparzeniu

Szanowni Państwo, mam pytanie dotyczące oparzeń - jakie środki są najlepsze na uśmierzenie bólu po oparzeniu?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najskuteczniejsze są hydrożele będące jałowymi opatrunkami do miejscowego stosowania - uczucie chłodu przynosi natychmiastową ulgę a sam opatrunek dodatkowo stanowi barierę przed zakażeniem.
Przykładowe firm produkujące takie opatrunki - Aqua-gel, Burn Tec, Burnaid - dostępne w aptekach bez recepty i w niektórych sklepach ze sprzętem medycznym.
Doustnie można stosować wszystkie leki przeciwbólowe dostępne na rynku bez recepty - np. paracetamol, ibuprofen lub na receptę - ketoprofen (w przypadku większego bólu, który nie ustępuje po przyjęciu podstawowych leków przeciwbólowych).