Stan po usunięciu zrostów po operacji wyrostka robaczkowego

Witam! kilkanaście lat temu miałem zabieg usuniecia wyrostka , tydzień temu miałem znowu operacje na zrosty chciałbym się dowiedzieć czy teraz mogę normalnie funkjonowac po wygojeniu czy te jelita sa już jakos chore , i musze na wszystko uwazac i czy jeśli chodzi o zawodowa gre wpilke ma to jakies znaczenie czy można wyczynowo jeszcze grac czy pracować fizycznie ? czy nie ma do tego jakiś przeciwskazan do dużego wysiłku fizycznegoi jak jsie ma zachowywać po operacji dużo ruchu czy raczej lezec.

Witam. Zrosty jelitowe międzypętlowe oraz z otrzewną ścienną powodować mogą zaciskanie jelita lub zadzieżganie go. To efekt stanu zapalnego w otrzewnej oraz manipulacji, a także własności organizmu. W większości wypadków zrosty nie stanowią kłopotów = jelita układają się prawidłowo i nie powstają zaciskające sztrangi. Czasami jednak do nich może dochodzić, co zmusza do kolejnych interwencji. Nie ma sposobu na ich uniknięcie, a uprawianie sportu w niczym nie zaszkodzi.

Witam. Po takim zabiegu należy normalnie funkcjonować. Każdy zabieg operacyjny z otwarciem jamy brzusznej pozostawia ryzyko powstawania nowych zrostów. . Pozdrawiam.