Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych na torbiel jajnika a żylaki

Witam. 2 tyg temu wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku 4,5 na 6,0cm. Lekarz przepisał mi tabletki anty Microgynon 21 i zalecil branie ich przez 3 miesiace bez odstawiania. Na kontrole mialabym sie zglosic po tych 3 miesiacach. Wywiad z lekarzem niedokladny, nie zlecil badan i zapomnial, ze w mojej rodzinie jest duzo przypadkow zylakow, a moja mama miala problemy z powaznymi skutkami ubocz po tab. Czy mimo to mam je brac? Czy mam wybrac sie do rodzinnego, by wyslala mnie na dodatk. badania?

Witam,
może Pani je brać przez 3 miesiące.
Jeżeli cokolwiek niepokojącego by się działo - kontakt z ginekologiem wskazany.
Rozumiem, że Pani nie ma żylaków ani żadnej choroby naczyniowej, zakrzepowej aktywnej?