Stosowanie Unidox i Furaginum jednocześnie

Lekarz przepisał mi antybiotyk Unidox. Mam go brać przez 9 dni. Zapomniałam lekarzowi powiedzieć, że jestem w trakcie kuracji Furaginem. Czy mogę wziąć ten antybiotyk? W ulotce pisze, że tetracykliny nasilają działanie Furaginy. Co to oznacza? Że większe prawdopodobieństwo skutków ubocznych?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem z jakiego powodu zaordynowany został unidox, a z jakiego przyjmuje Pani furaginum. Jeżeli z tego samego powodu to prosze pozostać tylko przy unidoxie. Nasilenie działania może wiążać się z bardziej wyraźnymi skutkami ubocznymi.