Swędzenie skóry całego ciała u 39-latki

Dzień dobry! codziennie swędzi mnie skóra całego ciała, Najbardziej dyskomfort odczuwm na lecach i rękach głowie, Czy to może być oznaką jakiejś choroby? Joanna

Witam. Świąd może być oznaką wielu schorzeń, między innymi alergicznych, gastrologicznych oraz hematologicznych. Sugeruję konsultację z lekarzem poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie i pokieruje odpowiednią diagnostyką.