Swędzenie skóry podczas występowania gęsiej skórki

Witam, dlaczego skóra swędzi gdy występuje zarazem gęsia skórka?Czy to przez to, że włoski się wtedy ocierają o ubranie? Gdy jest mi zimno i mam gęsią skórkę, momentalnie wszystko zaczyna mnie swędziec. Czy to normalne?

Witam,

ten objaw jest częsty i nie wymaga leczenia. Widocznie ma Pani delikatną skórę i podczas podrażnienia termicznego jest ona jeszcze bardziej wrażliwa i odczuwa Pani świąd.

Pozdrawiam