Świerzb w domu u kobiety w ciąży

Witam Moja mama leczy własnie świerzb, ja obecnie jestem w ciąży( póki co bez objawów tej choroby) stosuje profilaktycznie płyn crotamiton-czy może to zaszkodzić dziecku?przenika do krwiobiegu? Czy wypraną i wyprasowaną odzież można odrazu nosić ?czy te pasożyty mogą przechodzić z ubrania na ubranie? konieczne jest wypranie wszystkich rzeczy w domu?jak po kuracji wyczyścić kanapy, tapicerkę w aucie? jeśli kilka dni nie będę wsiadać do auta to czy jest szansa że same zginą? Bardzo proszę o odpowi

Magdalena Mroczek

Lek ten ma kategorię C co oznacza, że nie ma badań dotyczących jego oddziaływania na kobiety w ciąży - nie należy więc go przyjmowac profilaktycznie. Tapicerki mozna spróbowac uprasowac- niewsiadanie przez kilka dni do auta nie rozwiaze problemu. Prac nalezy
w podwyższonej temperaturze lub przy użyciu środków o działaniu piorąco –dezynfekcyjnym. Ubrania, odzież osobistą należy prasować po wewnętrznej stronie. NAjlepiej wyprac wszystkie rzeczy w domu. Odziez wyprana i wyprasowaną mozna od razu nosic.