Sylwetka serca powiększona w wymiarze poprzecznym w wyniku badania

co to znaczy. Miąższ płucny bez zmian naci. Wnęka prawa o gruntowym zarysie. Wnęka lewa naczyn. nieco obfic. wypełniona. Sylwetka serc powiększona w wymiarze poprzeczny,. Kąty przeponowo- żebrowe wolne. Bardzo proszę o pomoc co mogą oznaczać takie wyniki badań

Witam! Zmiany w obrazie płuc i powiększenie sylwetki serca mogą świadczyć o niewydolności układu krążenia bądź niektórych wadach zastawkowych. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać echo serca i skonsultować się z kardiologiem.