Sztywny paluch po operacji haluksa

Jestem rok po operacji haluksa. Kość nie była przecięta a jedynie "akrobana" po bokach i na 4 tyg. włożony był drut wzdłuż palucha. Goiło się dobrze jednak paluch jest sztywny i bolesny przy chodzeniu. Nie pomogły rehabilitacje, gimnastyka, zabiegi. Rtg wykazał zmiany zwyrodnieniowe i zmniejszona szczelina między stawami. Jest gorzej niż przed operacją. Dla czego mogło dojść do takiego stanu i czy coś można z tym zrobić?

Szanowna Pani, ból może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych, niekoniecznie musi to być związane z operacją, którą Pani przeszła. Najlepiej będzie jak uda się Pani do ortopedy. Pozdrawiam