Szybkie męczenie się, duszności a niewydolność serca

Bardzo szybko się męczę, przy wychodzeniu po schodach niewielką górę, nawet przy odkurzaniu dywanu odkurzaczem- to tak jakbym wykonywała ciężką pracę. Często brakuje mi powietrza, tak że cięzko oddychać, towarzyszy temu ,, walenie" serca jak młotem. Czy może to być niewydolność serca? Jeszcze w ostatnim czasie przytyłam szczególnie w okolicach brzucha, pasa tak jakby woda zatrzymała się. Jakie badania trzeba wykonać i do jakiego lekarza się udać?

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być spowodowane niewydolnością krążenia bądź schorzeniami układu oddechowego. Myślę że w pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.