Test negatywny a okresu nie mam

Dzień dobry.
Mam pytanie. Powinnam dostać okres 13 stycznia, a dziś jest już 27 czyli 14 dni jak spóźnia mi się okres, czego nigdy wcześniej nie miałam. Zrobiłam 2 testy, wyszły negatywne (były robione popołudniu). Na dodatek piesi mnie bolą od 3-4 dni, na dole podbrzusza mam jakieś dziwnie zaokrąglenie, co to może być?
Czy test wykaże jeśli ciąża jest bardzo słaba? I jeśli w mojej rodzinie pierwsza ciąża jest zawsze poroniona? Co powinnam zrobić? A i dodam, że wszystkie badania ginekologiczne robiłam rok temu i wyszły pozytywnie.
Proszę o szybko odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zatrzymanie miesiączki może mieć wiele przyczyn, zazwyczaj jest to ciąża, ale często są to zaburzenia hormonalne lub zmiany organiczne narządów rodnych. Biorąc pod uwagę wykonane testy ciążowe możliwość ciąży można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć. W takiej sytuacji konieczne jest badanie ginekologiczne aby rozpoznać przyczynę zatrzymania miesiączki. Być może zmiana w rzucie podbrzusza może mieć związek za zatrzymaniem miesiączki, ale bez badania nie można nic więcej powiedzieć.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl