Toksoplazmoza - czy wynik może się zmienić bez przyczyny?

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników toksoplazmozy. Otóż jestem teraz w 17. tygodniu ciąży. Na początku, gdy tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży miałam zlecone badanie toksoplazmozy IGM oraz IGG. Pierwsze badanie wykazało, że IGG mam ujemne czyli nigdy nie chorowałam oraz IGM 0,06, czli też ujemne, czyli w chwili obecnej nie byłam chora.

Dowiedziałam się, że warto powtórzyć wynik taksoplazmozy IGM w celu sprawdzenia czy nie złapałam tej paskudnej choroby i właśnie odebrałam wynik IGM, który wzrósł i obecnie wynosi 0,23. Zaniepokoiło mnie to - wizytę mam za 2 tygodnie, a strasznie się boję co ten wzrost może oznaczać, pomimo że i tak poziom 0,23 wskazuje wynik ujemny. Bardzo proszę o informację co to oznacza, czy istnieje możliwość, że zaraziłam się tą chorobą, czy też wartość IGM może bez żadnej przyczyny wzrosnąć.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl