Ucisk w mostku a możliwe przyczyny

  Witam, mam 25 lat i od jakiegoś czasu, mniej więcej roku czuje się dziwnie. Miewam nagłe bóle w klatce piersiowej i ucisk w mostku. Naprawdę mam już tego dosyć, ponieważ ucisk w mostku uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Np. dzisiaj byłem na chwilę w galerii handlowej i nagle poczułem ból w całej klatce piersiowej i ucisk w mostku, ale był on dziwny, ponieważ czułem się jak bym na ułamek sekundy stracił świadomość. Równie dobrze mogłem się np przewrócić. Byłem 2x u kardiologa, w kwietniu oraz na początku listopada. Miałem robione usg serca, ekg i coś jeszcze na ucisk w mostku. Badania wyszły dobrze. Pani doktor mówi mi, że wszystko jest w porządku. Jedyne co lekko pogrubione ściany i lekko powiększone serce. Pani doktor twierdzi, że najprawdopodobniej ucisk w mostku jest spowodowane tym że chodziłem na siłownie. W wakacje byłem raz na pogotowiu-miałem robione ekg i morfologie krwi i też wszystko wyszło dobrze. Od 7 dni nie palę i czuje się zdecydowanie gorzej, czuje np 3 szybkie i mocne uderzenia w mostku i ucisk w mostku. Co jakiś czas chce mi się kaszleć, ogólnie jest źle. Co mi może być? Zawsze byłem taki pełen życia, lubiłem siłownie, codziennie chodziłem na długie spacery, a teraz boje się wyjść z domu. PS. Raczej już nie mam wiary w lekarzy ponieważ kiedy np idę do lekarza rodzinnego to nawet prywatna wizyta trwa 3-5 minut i wychodzę z niczym. A może Pani zna dobrego lekarza w Katowicach lub okolicach?

Witam,

Opisane objawy - charakter bólu oraz prawidłowe wyniki wspomnianych badań mogą sugerować napadowe zaburzenia rytmu serca. By sprawdzić, czy tak jest rzeczywiście wskazane jest wykonanie 24-godzinnej rejestracji EKG metoda Holtera. Możliwość wykonania badania istnieje w wielu przychodniach - aparat Holtera zakładany jest w przychodni, pacjent wraca do domu/pracy, a następnego dnia zgłasza się na zdjęcie aparatu.
Ważne jest, by podczas badania prowadzić normalną codzienną aktywność życiową - tylko wtedy badanie jest miarodajne. Należy ponadto notować, co robiło się w określonej porze doby.
Pozdrawiam